A Midsummer Night’s Dream

PRAWIE 500 OSÓB OKLASKIWAŁO UCZESTNIKÓW PROJEKTU CHORZOWSCY UCZNIOWIE GRAJĄ SZEKSPIRA!

A Midsummer Night’s Dream okazał się wielkim sukcesem. Pomimo oryginalnego szekspirowskiego wiersza, którym tak zręcznie na scenie posługiwali się młodzi aktorzy, publiczność reagowała salwami śmiechu a na koniec sztuki nagrodziła zarówno aktorów jak i reżysera owacjami na stojąco. Trzeba przyznać, że wszyscy spisali się fantastycznie. Nasz reżyser – wykorzystując każdą chwilę prób na wydobycie potencjału aktorskiego z uczestników projektu, oni sami opanowując do perfekcji swoje role i lektorzy Elity oraz nauczyciele AZSO przygotowując językowo młodzież.
Zgromadzona publiczność mogła usłyszeć i podziwiać piękny, melodyjny język wielkiego mistrza.
Na scenie niezwykli aktorzy: uczniowie szkół średnich, gimnazjów i podstawówek, w ramach realizacji projektu: CHORZOWSCY UCZNIOWIE GRAJĄ SZEKSPIRA. Było to wspólne przedsięwzięcie ELITY oraz I LO im. Juliusza Słowackiego. Za kulisami między innymi reżyser z Londynu, który podjął się reżyserii tej trudnej sztuki.
Warto więc było przeżyć ów niespokojny Sen Nocy Letniej kiedy to po księżycowym lesie snują się zakochani i toczy się gra, której wszyscy byliśmy uczestnikami: ktoś kochał kogoś przez kogo nie był kochany, sam będąc obiektem czyichś szalonych uczuć. Z pewnością na długo zostanie on w naszych sercach. Dziękujemy za wszystkie gratulacje i niezwykle ciepłe recenzje w regionalnej prasie i radio