Macbeth

NASZ „MACBETH”NA DESKACH TEATRU ROZRYWKI

W kwietniu w Teatrze Rozrywki w Chorzowie odbyło się premierowe przedstawienie MAKBETA. Sztuka wystawiona została w wersji oryginalnej zachowując autentyczny – szekspirowski język.

Zgromadzona publiczność mogła usłyszeć i podziwiać piękny, melodyjny język wielkiego mistrza.

Na scenie niezwykli aktorzy: uczniowie szkół średnich, gimnazjów i podstawówek, w ramach realizacji projektu: CHORZOWSCY UCZNIOWIE GRAJĄ SZEKSPIRA. Było to wspólne przedsięwzięcie ELITY oraz I LO im. Juliusza Słowackiego.

Próby do przedstawienia trwały już od zimy. Pierwsze spotkanie z reżyserem i dobór aktorów do odpowiednich ról odbyły się 16 grudnia. Następnie trwały żmudne ćwiczenia tradycyjnego wiersza pod okiem nauczycieli, producentów i reżysera. Należy podkreślić, że miało to miejsce w czasie wolnym od zajęć szkolnych (popołudnia, soboty), który rówieśnicy aktorów – anglofilów mają w zwyczaju spędzać w mniej produktywny sposób.

Obecność w spektaklu tak młodej obsady zmusiła do innego spojrzenia na to złożone studium natury człowieka jakim jest MAKBET. Co sprawiło, że spektakl był zupełnie wyjątkowym połączeniem tradycji i współczesności.

Taki właśnie był nasz „Macbeth” Dziękujemy za wszystkie gratulacje i ciepłe słowa oraz przychylne recenzje w prasie, radio i telewizji